Тест-драйв Peugeot 2008: поки гаряче
В Україні з початку продажів оформлено вже понад 70 замовлень. Що ж являє собою цей автомобіль, ми дізналися на його батьківщині – у Франції. Французи точно не сподівалися на такий успіх компактного кросовера. Адже через підвищений попит на модель на підприємстві в Мулюзе вдвічі збільшили виробництво 2008-го, віддавши йому цілу складальну лінію і додавши робочу зміну. У результаті з конвеєра одного з найбільших заводів PSA («АЦ» № 3-4’2014) сходить 620 одиниць цих авто щодня.
- Побудований на базі хетчбека Peugeot 208;
- збільшений кліренс;
- захист нижньої частини кузова;
- багажник місткий і зручний.
- 1,2 л (82 л. С.) З 5-ст. «Механікою» або 5-ст. «Роботом»;
- 1,6 л (120 л. с.) з 5-ст. МКП або 4-ст. АКП.
- Access, Active і Allure.
- Від 161 900 грн до 213 300 грн.
Побудований на базі хетчбека Peugeot 208, компактний кросовер В-класу Peugeot 2008 має з «донором» багато спільного. Їх об’єднують платформа і ряд деталей інтер’єру. Але є й відмінності. Так, Peugeot 2008 на 197 мм довший (4159 мм) і на 96 мм вище (1556 мм) «хетча». Та й виглядають машини по-різному. Як і личить кросоверу, по периметру кузов автомобіля прикритий незабарвленим пластиком.
Кліренсу в 165 мм Peugeot 2008 вистачить для подолання міських перешкод у вигляді бордюрів.
У салоні таких явних відмінностей немає – головною відмінною деталлю 2008-го став важіль стоянкового гальма. З менш помітних особливостей можна відзначити матерчату шторку величезною панорамного даху, яка приводиться в дію за допомогою електроприводу, тоді як у Peugeot 208 вона відкривається вручну.
Інтер’єр Peugeot 2008 практично мало чим відрізняється від «хетча» 208.
Панорамний дах з підсвічуванням по контуру і шторкою з електро-приводом – опція для всіх оснащений. Задоволення не з дешевих – 6640 грн.
Хоча приладовий щиток розташований не дуже звично (над рульовим колесом), підібрати посадку, щоб обід керма не перекривав показання, можна.
Триступеневий обігрів передніх крісел – опція тільки для базової версії.
7-дюймовий екран в середньому оснащенні. За навігацію потрібно доплатити 7470 грн.
Двузонний «клімат» в повній комплектації, в середній за доплату в 3320 грн.
Два USB-порту – вже не розкіш а необхідність в сучасному авто.
Всі склопідіймачів Peugeot 2008 автоматичні, але чотири їх тільки в максимальному оснащенні.
Вибірковість механізму перемикання не сама зразкова.
Важіль стоячного гальма тут оригінальний і зручний.
А ось по простору 2008-й помітно краще хетчбека. Тут не тільки більше простору над головою, а й більш місткий багажник. Так, при корисному об’ємі в 350 літрів сюди поміститься помітно більше поклажі, ніж в 208-й (285 л). Крім того, дуже сподобалася трансформація заднього ряду. Крісла складаються легко і забезпечують ідеально рівну підлогу. До речі, на підлозі розташовані пластикові транспортувальні накладки, завдяки яким легко переміщати навіть важкий вантаж. А щоб багаж не «літав», коли авто рухається, його можна закріпити або за допомогою сітки, або прив’язавши до однієї з шести металевих петель. Під підлогою, як і належить автомобілю з прицілом на бездоріжжі, мається запасне колесо. Правда, лише докатка. Вона буде і в авто, призначених для України. До речі, 208-е в Європі оснащуються тільки комплектом для ремонту шин, а для нашої країни – повнорозмірним запасним колесом.
Передні крісла зручні – широкі, з довгою подушкою і розвиненою бічною підтримкою.
На другому ряду компактного кросовера просторо. Відмінність від 208-го – набагато більше місця над головою.
Обсяг багажника – 350 л, це на 65 л більше, ніж у «донорському» 208-м. А при складених задніх сидіннях отримуємо рівну підлогу.
У нас Peugeot 2008 поки представлений тільки з бензиновими моторами об’ємом 1,2 л і 1,6 л. У Франції нам вдалося поїздити на кросовері з менш об’ємним двигуном потужністю 82 л. с., оснащеним механічною 5-ступінчастою трансмісією. Хоча даний силовий агрегат доступний і з роботизованою «механікою» з аналогічною кількістю передач. Козир малооб’ємного трьохциліндрового мотора – економічність. Так, у місті заявлений витрата палива складає всього 6,0 літра на 100 км пробігу, що не дуже перевищує навіть параметри турбодизельних малолітражок, і в ході тесту цей показник підтвердився.
Незважаючи на невелику потужність, в міському циклі моторчика вистачає, він швидко розкручується, але до першої «сотні» розганяє машину за 13,5 секунди. На трасі з ним туговато – вже після 110 км / год авто дуже повільно набирає швидкість, що ускладнює обгони. Та й при цьому на тахометрі 3500 об / хв. Це досить багато і, природно, призводить до підвищеної витрати палива. А що вже говорити, коли їдеш по трасі швидше. У підсумку після майже 300-кілометрового марш-кидка при середній швидкості 94 км / год споживання пального у нас склало 7,9 л на 100 км.
Скромного 1,2-літрового мотора потужністю 82 л. с. вистачає для міського трафіку, але на трасі з ним не дуже комфортно, обгони даються важко.
Крім тестованої версії, в нашій країні доступні Peugeot 2008 з 1,6-літровим 120-сильним двигуном, який може бути оснащений як 5-ступінчастою механічною корбкі передач, так і 4-ступінчастим “автоматом”. Ці силові агрегати добре знайомі нашим читачам за тестами Peugeot 208, 301 і 408.
Що стосується економічних дизельних версій 2008-го, то в Україні їх варто чекати не раніше наступного року.
У модельному ряду кросоверів Peugeot тільки один – 4008-й – може бути повнопривідним. Компактний 2008-й залишився з приводом виключно на передню вісь. Що ж тут від кросовера? З позашляхового арсеналу можна знайти підвищений до 165 мм кліренс, а для версії з мотором 1,6 л і механічною трансмісією також опціонну систему Grip Control (6640 грн.). З її допомогою можна підлаштовувати роботу двигуна і системи стабілізації курсової стійкості під різні види бездоріжжя – пісок, бруд, сніг. Для деяких з них ESP повністю відключається. До речі, система стабілізації включена в оснащення всіх версій, тоді як в недорогих версіях 208-го за неї потрібно доплачувати.
Незважаючи на більш високий за більшого кліренсу і солідного кузова центр ваги, управляється 2008-й якісно. Навіть у крутих віражах крени автомобіля мінімальні, машина дуже охоче проходить повороти і по «рулежке» не набагато відрізняється від верткого Peugeot 208. Секрет – в жорсткій підвісці. Але от як вона поведе себе на наших дорогах, поки залишається питанням, відповідь на яке ми дізнаємося після українського тест-драйву моделі. У Франції єдиною перешкодою на дорогах були «лежачі поліцейські», на яких SUV жестковат.
В Україні модель вартістю від 161 900 грн. вже доступна для замовлення. Це, до речі, на 16 400 грн. дорожче Peugeot 208 з аналогічним двигуном. Однак покупець 2008-го отримає, наприклад, можливість з’їжджати з дороги в місця, недоступні хетчбеку. Крім того, кросовер помітно просторіше, значно практичніше і зручніше. Що стосується «живих» машин у нас, то перші 2008-ті знайдуть своїх господарів вже наприкінці січня. Більш масові поставки офіційний імпортер почне робити тільки навесні.