Тест-драйв Lexus GX460: Сивина в бороду, веретено в лоб


Оновлений GX озброївся новим передком, і тепер навіть з сотні кроків видно, що перед тобою Lexus. Але ми спробуємо з’ясувати, чи правда, що GX – це Prado для тих, кому статус не дозволяє їздити на Toyota.

Після фейсліфтінга різниця між GX і LX стерлася настільки, що без рулетки відрізнити позашляховики зовні стало складно. Молодший GX обзавівся такою ж масивної гратами радіатора у вигляді веретена. Тепер не виникає жодних сумнівів: перед нами справжній Lexus.

Змінам піддалася в основному передня частина авто. Тепер у японця інша решітка радіатора, нова оптика головного світла і бумерангоподобний блок противотуманок. До речі кажучи, ближнє світло і противотуманки оснащені світлодіодами.

У салоні ж змін не так багато. Крісла можуть бути обтягнуті коричневою шкірою, а на центральній консолі оселився 8-дюймовий монітор. Сидіння третього ряду, які доступні у двох багатих комплектаціях Premium і Luxury, мають електропривод складання.

Але головний козир GX – його мотор V8. Такого немає навіть у потужних версій Prado. Агрегат запозичили у седана Lexus GS 460, але при цьому дефорсировали його до 296 сил. А від більш слабкою, але повнопривідної версії GS 350 AWD взяли 6-ступінчасту АКПП. Мотор дуже еластичний, легко набирає обертів, приємно звучить і володіє хорошим запасом сили. 440 Нм, які японець розвиває при 3500 об / хв, легко штовхають 2,5-тонну машину вперед і розганяють до сотні за 8,3 секунди. Але максимальна швидкість примусово обмежена на позначці 175 км / год – так, про всяк випадок. До того ж не всі зможуть дозволити собі ганяти з такими швидкостями. Навіть у заводських даних вказано, що витрата палива в міському циклі досягає позначки 17,7 л. Хоча якщо вас лякає витрата «Лексуса», то, швидше за все, ви просто поки не доросли до рівня японського преміум і варто звернути увагу на версію з дизельним мотором і ім’ям Prado.

Якщо ж порівнювати GX з Prado, то Lexus здається більш динамічним автомобілем. І не тільки з точки зору прискорень. У повороті він тримається впевненіше, хоча й трусить пасажирів на невеликих ямках. Але проти цього є засіб: потрібно лише перейти з спортивного режиму пневматичної підвіски в комфортний.

Оскільки змінилася форма бамперів, змінилися і кути в’їзду й з’їзду позашляховика. Тепер вони рівні 24 і 21 градусам відповідно. Майже в усьому іншому бравий GX зберіг старі позашляхові звички. Він залишається єдиним рамним позашляховиком в сегменті. Привід теж колишній.

Міжосьовий диференціал Torsen розподіляє момент у співвідношенні 40:60, але здатний варіювати пропорції залежно від умов. Кнопкою в салоні можна примусово його заблокувати. Як і в дорестайлинговой версії, знижений ряд включається кнопками на центральному тунелі. Точно так само, як і Crowl Control, який дозволяє повзти по бездоріжжю з постійною швидкістю від 3 до 5 км / ч. До того ж у важких умовах велику послугу надасть пневматична підвіска із стабілізаторами поперечної стійкості системи KDSS, які можна розімкнути, збільшивши хід коліс.

Налаштувати повний привід під конкретні умови допомагає система Multi-Terrain Select, управління якої сховано в меню. Вона адаптує мотор, коробку передач і позашляхової техніки під тип покриття. У неї є чотири режими: «Бруд і пісок», «Гравій», «Нерівна поверхня» і «Камені».

На центральний 8-дюймовий монітор виводиться картинка з чотирьох зовнішніх камер. Особливо це стане в нагоді на бездоріжжі, коли система Multi-Terrain Monitor дає можливість спостерігати за складними ділянками дороги, не вискакуючи кожен раз за керма.

Базовий Lexus GX460 непогано оснащений, але ціни вражають. Найдоступніший варіант у виконанні Executive пропонується за 730 815 грн. За ці гроші можна вибрати топовий Prado з 4-літровим V6. GX460 у версії Premium трохи дорожче – від 802 693 грн. А найдорожчою комплектацією став Luxury за 863 034 грн.

Веретеноподібна решітка відразу видає пострестайлінгових GX460

У салоні з’явилася шкіра коричневого кольору, на центральній консолі 8-дюймовий монітор

Чотири режиму системи Multi-Terrain Select дозволяють адаптувати повний привід до конкретного покриттю. На тунелі кнопки управління позашляховим круїз-контролем, висотою кузова, жорсткістю підвіски і повним приводом

Завдяки пневматичним балонів можна змінювати не тільки ступінь жорсткості підвіски, але і висоту задньої частини кузова

Модель GX з’явилася в гамі Lexus в 2002 році. Потужний рамний позашляховик оснащувався тільки V-подібним 8 циліндровим мотором в 235 л. с. Модель побудована на платформі Toyota Land Cruiser Prado 90. Оснащувалася тільки 5-ступінчастою автоматичною коробкою передач. Привід – постійний повний з міжосьовим диференціалом. Дорожній просвіт становив 211 мм.

Друге покоління моделі з’явилося в 2009 році. Загальна схема залишилася колишньою. Але мотор зменшився в обсязі до 4,6 л, хоча потужність при цьому виросла до 301 л. с. У список стандартного устаткування увійшла підвіска з активними амортизаторами Kinetic Dynamic Suspension System (KDSS). Дуже істотно виріс список обладнання, що відповідає за активну і пасивну безпеку.

Новини
Прем’єра нового Subaru Outback відбудеться в Нью-Йорку

Компанія Subaru поширила перші фотографію і озвучила дату дебюту свого нового універсала. Очікується, що Subaru Outback нового покоління багато чого запозичить у седана Legacy. Новинка з’явиться перед публікою 16 квітня. У подробиці виробник поки воліє не вдаватися, обмежуючись туманними заявами про керованість, як у легкового автомобіля і повноцінних позашляхових можливостях. Однак, найімовірніше, з технічної точки […]

Тест-драйв Volkswagen Beetle: Заводила

Таке буває рідко: покидаєш автомобіль і постійно озираєшся, милуючись приємністю форм. А мозок тим часом смакує і подробиці драйву на двухсотсільний апараті. Або ось ще яка штука. Виявляється, сплутати здалеку новий «Жук» з далеким, але родинним Porsche 911 не так вже й складно. Це я не про себе, однак кілька випадків мали місце. Хоча мені […]