Росіяни зібрали самохідну «Газель»

Рязанські студенти розробили роботизований комерційний автомобіль, керований виключно бортовим комп’ютером. Машина дійсно їде без водія, а педалі зчеплення, газу та гальмування тисне система електронно-керованих важелів.

Сама «розумна» «Газель» в Росії побудована в конструкторському бюро Рязанського радіотехнічного університету. Зовні машину відрізняють хіба що датчики та відеокамери, а салон та кузов нафаршировані саморобної електронікою. Примітно, що більша частина вузлів та контролерів розроблена там же, в університеті.
Як і у випадку із західними самохідними машинами, очима «Газелі» служать різноманітні сканери. Просторові датчики оцінюють обстановку навколо авто, а тривимірна відеокамера дає об’ємну картину що відбувається. Безпілотна «Газель», як би страшно це не звучало, здатна «бачити» людей, будинки, дерева та гальмувати при появі перешкод.
Автори проекту відзначають високу швидкість реакції автомобіля, який бачить небезпеку раніше людини та швидше приймає рішення про зупинення або зміну шляху прямування. Отримати програмне забезпечення розробляли два роки, а процес «доведення» машини до розуму продовжують досі. Дивіться репортаж російського телебачення.

 

Новини
Прем’єра нового Subaru Outback відбудеться в Нью-Йорку

Компанія Subaru поширила перші фотографію і озвучила дату дебюту свого нового універсала. Очікується, що Subaru Outback нового покоління багато чого запозичить у седана Legacy. Новинка з’явиться перед публікою 16 квітня. У подробиці виробник поки воліє не вдаватися, обмежуючись туманними заявами про керованість, як у легкового автомобіля і повноцінних позашляхових можливостях. Однак, найімовірніше, з технічної точки […]

Тест-драйв Volkswagen Beetle: Заводила

Таке буває рідко: покидаєш автомобіль і постійно озираєшся, милуючись приємністю форм. А мозок тим часом смакує і подробиці драйву на двухсотсільний апараті. Або ось ще яка штука. Виявляється, сплутати здалеку новий «Жук» з далеким, але родинним Porsche 911 не так вже й складно. Це я не про себе, однак кілька випадків мали місце. Хоча мені […]